Złośliwość rzeczy martwych

chillout

Złośliwość rzeczy martwych jest zjawiskiem powszechnie znanym. Dopada nas w najmniej odpowiedniej chwili, podstępnie czyha na naszą chwilę słabości, roztargnienia czy rozdrażnienia, aby bezlitośnie zaatakować. Poprzez sytuacje losowe pcha się w nasze życie, swoimi mackami anektując nasz cenny czas oraz skupiając na sobie naszą uwagę. Potrafi działać z rozkoszną premedytacją, perfidnie i nieoczekiwanie, chełpiąc się przy tym swoją próżnością, iż została dostrzeżona. Swoim rozmachem dorównuje ludzkiej złośliwości, a niekiedy nawet ją przewyższa.

Jest kapryśna i miewa humory; czasami objawia się w postaci zniknięcia kluczy z wszelkiego pola widzenia, tak, że nie pomoże nawet najbardziej wprawne mędrca szkiełko i oko, a niekiedy działa długofalowo, robiąc selekcję – bynajmniej nienaturalną – najnowszej garderoby. Wtedy przy współudziale najnowocześniejszej pralki w swoim bębnie pięknie przemieli, odwiruje i wypluje, z takim wysiłkiem upolowaną, najmodniejszą bluzkę, na której pozostawi urocze wzory w postaci dziur, strzępów i łat w niczym nieprzypominających wycinanki łowickiej. Niekiedy zaś stawia ośli opór, zacina się w sobie i nie daje się przesunąć ani na milimetr w swej majestatycznej złośliwości. Na nic wtedy herkulesowe wyczyny i wygibasy, złośliwość odmawia jakiejkolwiek współpracy, tkwiąc niczym Szymon Słupnik na palu.

chillout

Na pewno każdy z nas był w podobnej sytuacji. Złośliwość dumnie patrzy nam w oczy i cwanie śmieje się prosto w twarz. Jedyne co może nas wtedy uratować to spokój. Jak mawiają Anglicy – keep calm and carry on. ;) Należy zachować pokerową twarz i z szyderczym uśmiechem przeczekać fochy Chimery.

P.S. Przykłady z życia wzięte… ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>